KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477549
nr 1447 7549
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, Hus på Ö. Signerad, daterad 73. Olja på duk, 54x59 cm, yttermått inklusive ram: 62x68
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 februari 2022
kl 19:15:17
7/2 19:10:18
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska